Nowości

Nowości

Obecnie uważa się, że nowoczesna antykoncepcja hormonalna musi być dobrze tolerowana przez kobiety i jednocześnie gwarantować wysoką skuteczność. Wiele młodych kobiet gorzej toleruje preparaty zawierające większe dawki estrogenów (30 μg etynyloestradiolu), a komfortowo czują się przy dawce mniejszej (20 μg). Podobnie jest z kobietami po 40 roku życia stosującymi antykoncepcję. Nie zniknęły zalety pigułki związane z działaniem zapobiegającym zatrzymaniu wody w organizmie, ograniczającym zmiany wagi, chroniącym przed napięciem piersi i obrzękami oraz przed trądzikiem.

Jednym ze sposobów unowocześnienia pigułki jest zmiana drogi podania hormonów do organizmu. Stąd pojawiły się w antykoncepcji:

  • plastry (Evra),
  • krążki dopochwowe (Nuvaring)
  • i implanty (Implanon).

 

Ich niewątpliwą zaletą jest utrzymywanie stałego równego poziomu hormonów oraz uwolnienie kobiety z konieczności codziennego przyjmowania. Bo właśnie z tej ostatniej przyczyny najczęściej dochodzi do niepowodzeń w postaci niechcianej ciąży. Okazało się że aż 40% amerykanek, a troszkę tylko mniej europejek robi błędy w przyjmowaniu pigułki kilka razy w ciągu roku.

  Infolic - to suplement diety stosowany podczas przygotowań do ciąży.   Jego wpływ obejmuje zmiany gospodarki hormonami i powodując regulację…
Antykoncepcja zawierająca drospirenon to najnowsze i najlepiej tolerowane pigułki. Ich zaletą jest zmniejszone ryzyko zmiany wagi, dobra tolerancja i wysoka…
lokalizacja

Gabinety Lekarskie


00-537 Warszawa ul. Krucza 6/14


Rejestracja: tel.kom.: 660 418 999
Rejestracja: tel.: (22) 33 10 299
Fax: (22) 62 71 053


Pon: 8:00-19:00
Wt-pt: 8:00-17:00


Punkt pobrań: pon.-pt.: 8:00-12:00

Galeria


galeria