Niecodzienne metody antykoncepcji

Niecodzienne metody antykoncepcji

Plaster antykoncepcyjny
Niecodzienna antykoncepcja polega na takim zastosowaniu hormonów, które uwalnia nas od regularnego łykania pigułek. Pozwala to na  ograniczenie "błędów pigułki", co znacznie podnosi jej skuteczność. Kiedy szukamy metody wygodnej i pewnej powinniśmy sięgną po właśnie takie - niecodzienne stosowanie hormonów.
W Polsce dostępne są trzy metody antykoncepcji hormonalnej, które nie muszą być związane z codziennym podawaniem hormonów:
  • Plastry antykoncepcyjne - to preparat Evra, który nalepiany jest na odpowiednio przygotowaną skórę i przez tydzień uwalnia odpowiednią dawkę hormonów do krwi. Zmiana plastra jeden raz w tygodniu przez trzy tygodnie, a później tydzień przerwy. W ten sposób powtażany jest schemat normalnie stosowanych pigułek. Plaster uwalnia do krwi dwa hormony i jego działąnie jest identyczne jak pigułek E+P.
  • Pirścień dopochwowy Nuvaring - dla odmiany uwalnia hormony po założeniu do pochwy, które wchłaniane są przez jej błonę śluzową. Daje to podobny efekt, jak w przypadku plastrów. Jednak Nuvaring zakłada sę jeden raz na trzy tygodnie i usuwa się na czas tygodniowej przerwy.
  • Metodą którą można zaliczyć do tych niecodziennych, jest wkładka antykoncepcyjna uwalniająca hormony. Zakłada ją lekarz do jamy macicy raz na 5 lat. Uwalnia ona tylko jeden hormon.
More in this category: « Metody antykoncepcji
lokalizacja

Gabinety Lekarskie


00-537 Warszawa ul. Krucza 6/14


Rejestracja: tel.kom.: 660 418 999
Rejestracja: tel.: (22) 33 10 299
Fax: (22) 62 71 053


Pon: 8:00-19:00
Wt-pt: 8:00-17:00


Punkt pobrań: pon.-pt.: 8:00-12:00

Galeria


galeria